Rocznica bloga pasje.danki i tutorial

Dzisiaj mija pierwsza rocznica bloga z moją manualną twórczością. Jest więc okazja przypomnieć jak zaczęła się moja przygoda ze scrapbookingiem. Dzisiaj też zaczynam wstawiać na bloga tutoriale, jedne przeniosę ze swojej edukacyjnej strony, inne będą całkiem nowe. A oto pierwsza kartka i pierwszy w życiu tutorial.

Moc życzeń – przygotowanie kartki

Najpierw musiałam dociąć odpowiednio cztery kartki. Bazą był biały arkusz, który przycięłam do wymiarów 14,8 x 29 cm. Arkusz w kropki został przycięty do rozmiarów 14,5 x 14,5 a arkusz kremowy do 13,5 x 13,5 cm. Kartkę bazową (spodnią) złożyłam na połowę, do niej przylepiłam kartkę w kropki, a następnie kremową. Ostatni arkusz – kwiatowy, przycięłam do rozmiaru 13 x 13 cm. Kwiatowy wzór stanowił wierzchnią warstwę mojej kartki. Całość była w odcieniu fioletu, który kojarzy mi się ze spokojem i ukochaną lawendą.

 

Moc życzeń – ozdabianie

Najlepszą zabawę stanowiło szykowanie ozdób z wykrojnika. Należy pamiętać, by wykrojniki nie przesuwały się na kartkach i warto je przymocować za pomocą taśmy klejącej.  Uszykowałam wzory okręgu, ozdoby wierzchniej i napisu. Następnie zawiązałam kokardkę ze wstążeczki i sznureczka. Przygotowałam kwiatki, obcinając im łodyżki z drucika. Jak już wszystko miałam gotowe, to zajęłam się przyklejaniem. Do okręgu przylepiłam koronkę, całość nalepiłam na kartkę. To samo zrobiłam z napisem, ale moc życzeń przyczepiłam na kostkach dystansowych. Zrobiłam kompozycję kwiatową i przyczepiłam wstążeczkę ze sznureczkiem. Na koniec przylepiłam perełki w kącikach kartki.

Translate »