Tacka drewniana dla Gosi – tutorial

Tacka drewniana, ręcznie ozdabiana. Taka tacka wykonana metodą dequpage świetnie nadaje się do noszenia szklanek z sokami czy pucharków z lodami letnią porą. Zapraszam na mini tutorial.

Tacka była prezentem dla Gosi, który zrobiłam w zeszłym roku latem. Akurat wybieraliśmy się do niej na grilla i wypadało zabrać coś więcej niż tylko mięsko. 

Takie różne drewniane przedmioty kupuję w sklepach rękodzielniczych w większej ilości. Zawsze mam pod ręką i jak gdzieś się wybieram a potrzebuję jakiegoś drobiazgu dla gospodarzy to szybciutko ozdabiam.

Na początku trzeba wygładzić tackę z drewna, by miała idealnie ślizgą powierzchnię. Ja użyłam akumulatorowej szlifierki, ale równie dobrze sprawdza się ręczne ścieranie papierem. Tyle, że trzeba użyć więcej siły.

Następnie pomalowałam tackę kremową farbą akrylową. Wybrałam wzór z papieru do dequpagu a ponieważ był on trochę w ciemniejszym odcieniu to musiałam dopasować farbę, by po przyklejeniu wzoru nie było widocznej różnicy. Przemalowałam tace kolejną warstwą farby. Wycięty koszyczek namoczyłam, wysuszyłam i przykleiłam na wewnętrzny spód tacki za pomocą kleju do drewna.  Na koniec wszystko trzy razy polakierowałam lakierem satynowym, bezbarwnym. I tacka gotowa.

W przyszłym miesiącu kolejny tutorial.

Translate »