Skrzyneczka na wino dla Młodej Pary – tutorial

Skrzyneczka na wino zamiast kwiatów – tutorial dla przypomnienia.

Skrzyneczka była bardzo stara, nie żebym żałowała na nową, tylko chciałam żeby rzeczywiście dostała drugie życie. Taki ślubny symbol, zresztą Pani młoda zajmuje się dequpażem i najwyżej ponownie ją odrestauruje. Ponieważ ja preferuję „niedoróbki” moje prace zawsze można poprawić, tak by wyglądały jak z taśmy.

Skrzyneczka – wykonanie

Skrzyneczka trafiła w ręce mojego męża i przeszła szlifowanie, tak by nadać jej trochę świeżości. W międzyczasie przygotowałam materiały: serwetka z motywem kieliszków do szampana, farbę akrylową: żółta i białą, klej, lakier z połyskiem, pędzle i wałeczek do malowania.
Najpierw pomalowałam wszystko na żółto (pudełko pomalowałam dwa razy), jednak środek zostawiłam naturalny, lekko zabrudzony. Później świecą powoskowałam wieczko i pomalowałam na biało. Żeby uzyskać starzenie na wieczku w żółtym kolorze zeszlifowałam wierzchnią farbę. Następnie wydarłam motyw kieliszków i za pomocą kleju naniosłam na wierzch.
Na koniec wszystko pomalowałam lakierem dwa razy.

Pewnie myślicie sobie, że takie niedorobione to pudełko. Ja jednak chciałam żeby takie było, miało wyglądać na znalezione w starej piwnicy z winem. Miało wyglądać na trochę  zawilgocone, zakurzone, wręcz spleśniałe i bardzo stare. Dla mnie dostało nowe życie, jak Młoda Para – która też dostała nowe życie, życie we dwoje.

Translate »