Truskawkowa buteleczka

Moja najnowsza inspiracja dla Creativ Fusion Arts & Crafts, mam nadzieję, że przyłączysz się do naszego najnowszego wyzwania #20 „Wszystko idzie”. 

Mam okazję pochwalić się innymi moimi pracami poza scrapbookingiem. Przedstawiam truskawkowa buteleczkę, która powstała, żeby jakoś elegancko komuś sprezentować  nalewkę. Nie ma to jak własnej roboty nalewka i do tego własnoręcznie zrobione opakowanie. Jeżeli macie ochotę taką butelkę zrobić, zapraszam na tutorial. 

Przygotowanie

Buteleczkę myjemy, wyparzamy i zdejmujemy nalepki. Nawet jak butelka jest nowa, to i tak trzeba ją wyparzyć. Najpierw butelkę pomalowałam na żółto i po wyschnięciu pomalowałam ją na biało. Biała farba była rzadsza i prześwitywała przez nią żółta warstwa. W międzyczasie wyszukałam motywy truskawek na papierze. Wycięłam i zamoczyłam w wodzie, żeby zmiękły. Wysuszyłam butelkę i już czekała do ozdabiania.

Ozdabianie

Motywy truskawek wyjęłam z wody i lekko wysuszyłam. Za pomocą kleju (ja używam rozwodnionego wikolu) przylepiłam papier na butelkę. Jeden większy po jednej stronie, drugi mniejszy po drugiej. Po wyschnięciu kleju pomalowałam butelkę lakierem z połyskiem. Nałożyłam dwie warstwy lakieru. Miałam nakrętkę czerwoną, ale kiedy byłaby w innym kolorze, to pomalowałabym ją na czerwono i polakierowała. Zostało tylko ozdobienie końcowe, postawiłam na małe czerwone kryształki. Oczywiście musiałam je pokryć warstwą lakieru, żeby nie odpadły podczas mycia butelki. 

Kiedy była gotowa, butelkę napełniłam nalewką truskawkową i podarowałam koleżance.

Translate »