GG_01_2021

Dzisiaj mam dla Was kilka prac uszykowanych na wyzwania Gecko Glaz.

Tematem miesiąca na blogu jest „Piękno wschodu” i startuję tu z kartką uszykowaną na tą okazję. Udało mi się znaleźć papier różowy w ledwo widoczne kwiaty i motyle – symbol wiosny w Japośkich ogrodach. Przypomniał mi się ogród z filmu „Ostatni Samuraj”. Następnie naklepiłam z ukosa papier z wytłaczanymi serduszkami i obraz z kolekcji „GG_Far East Beauties”. Dodalam dwa samodzielnie wycinane kwiaty przypominające kwiaty wiśniowego drzewa, a do środka przykleilam perełkę. Żeby dodać lekkości przylepiłam białe piórka.

Kartka wygrała na blogu: A Bit More Time To Craft Challenge

została wyróżniona na blogu: Your Scrapbook Place.

i znalazła się w TOP3 na blogu Rabisco.

Co miesiąc na blogu Gecko Glaz jest zdjęcie wyzwaniowe. W tym miesiącu postanowiłam je oprawić. Moje kroki:

  • z kraftowego kartonu wycięłam dwa o 1 cm większe od obrazu prostokąty.
  • z jednego elementu wycięłam w środku prostokąt wielkości zdjęcia i środek obkleiłam dookoła taśmą maskującą, po czym pomalowałam czarna farbą akrylową. Kiedy wyschła to polakierowałam lakierem ze złotym brokatem.
  • obie części ze sobą złożyłam wkładając zdjęcie pomiędzy. Zdjęcie lekko pokolorowałam na różowo w miejscu baletek, kwiatów i ust.
  • obmalowałam ranty na czarno, dodałam tasiemkę z kwiatów i napis.

Ostatnią pracę wykonałam na comiesięczne gotyckie wyzwanie obrazu.

Jest to strona jurnala, która ma łączyć przeszłość z przyszłością. Od razu widząc obraz skojarzyłam go z opętaniem mediów w sieci. Jesteśmy w sieci mediów, zakazów i nakazów. Obraz polakierowany złotym brokatem i przyklejony na czarne tło to symbol dzisiejszych czasów. Może mało gotyckie ale nie mogłam się oprzeć przed taką właśnie interpretacją.

Translate »