Kieliszek na Walentynki

Niedługo Walentynki i miło jest zrobić własnoręcznie mały prezeznt dla kochającej osoby. Ja już jakiś czas temu robiłam ten kieliszek, ale warto przypomnieć krok po kroku.

Kieliszek Walentynkowy 

Niezbędne artykuły to: kieliszek do wina, różowy papier ryżowy, wzory na ryżowym papierze, klej do dequpage, lakier i ozdoby, np. brokat, kryształki, perełki.

Na początek papier ryżowy strzępimy na małe kawałeczki i przy pomocy kleju oblepiamy trzema warstwami kieliszek.  Żeby dość szybko nałożyć kolejne warstwy wykorzystałam suszarkę do włosów. Następnie przyklejamy wzór jakim chcemy ozdobić kieliszek, w tym wypadku były to serca. Ponownie dobrze wysuszamy i nakładamy pierwszą warstwę lakieru. Przystrajamy brokatem, cekinami lub innymi ozdobami i ponownie lakierujemy. Po wyschnięciu wystarczy włożyć świeczkę długopalącą i gotowe.

Takie świecznikowe kieliszki wykonuję na prezent na różne okazje. W domu wieczorkiem też prezentują się bardzo ładnie. Mam nadzieję, że zainspirowałam Was Walentynkowo. My z mężem, mimo swojego wieku i stażu zawsze robimy sobie prezenty walentynkowe. Prawdę mówiąc to zawsze otrzymywałam prezenty w tym dniu, bo kiedyś był to tylko mój dzień urodzin. 

Translate »