Pudełka na karty

Dzisiaj chcę przypomnieć tutorial ze zdobienia pudełek na karty dla moich wnuków. Były prezentem na komunię kilka lat temu. Myślę, że warto o nich jeszcze raz wspomnieć i przenieść na ten blog.

Robiłam dwa pudełka od razu, bo wnuki razem szły do Komunii. Jeden wnuk lubi kolor czerwony a drugi niebieski, więc już było wiadomo, że kolory muszą być różne. Pudełka drewniane kupiłam w sklepie i zabrałam się za malowanie. Boki jednego pomalowałam oczywiście na niebiesko, drugiego na czerwono. Resztę drewnianych powierzchni na biało. Ja przeważnie maluję wszystkie pudełka też od wewnątrz, wtedy tworzą taką jednolitą całość. Drewniane powierzchnie osobiście mi się kłócą z resztą. Po pomalowaniu jednej warstwy zeszlifowałam i pokryłam wszystko drugą warstwą, ale tym razem białą farbę na wieczku naniosłam za pomocą gąbki.  Tak wyszło trochę porowato ale miało taki efekt jakiego oczekiwałam. Wydarłam z serwetek dwa rowery (wiedziałam, że zbierają na bmx-y) i przykleiłam na wieczku pudełka za pomocą kleju do dequpage. Jak wszystko było suche naniosłam dwie warstwy lakieru.

Do gotowych pudełek wystarczyło włożyć karty i prezent gotowy. Chłopakom się bardzo podobały pudełka i służą im do dnia dzisiejszego. To bardzo miłe, że używają i wykorzystują.

Translate »